niedziela, 1 marca 2009

Sześciokącik StarCrafta #4

Kolejną niedzielę czas zacząć. Częstotliwość nowych tekstów coraz mniejsza, zatem od dzisiaj jeśli już coś się pojawi w niedzielę, to będzie to "Sześciokącik StarCrafta". I tak jest właśnie tym razem. Zapraszam.

Na początek niezbyt wesoła wiadomość. Oczywiście niewesoła dla każdego starcraftowego maniaka, który przez sen potrafi recytować kwestie wypowiadane przez konkretne jednostki i bohaterów. Glynnis Talken Campbell nie podłoży głosu pod Kerrigan w StarCrafcie 2. Pani świetnie sobie poradziła w jedynce, ale widać dla bossów z Blizzarda to za mało. Wcześniej podobna niespodzianka spotkała Clotworthy'ego, który użyczał głosu Jimowu Raynorowi. Fani oczywiście protestują, ale osobiście nie wydaje mi się żeby to coś dało. Dodam tylko, że głosem Glynnis Talken przemawiała również Medic, a w Diablo Gillian (kobieta przed tawerną) i Rouge (łotrzyca). Oprócz tego jej głos można usłyszeć w WarCrafie III i WoWie. Dla miłośników komiksów ciekawostką może być fakt, że wspominana pani pojawiła się również w animowanej ekranizacji "The Maxx" Sama Kietha (jako Julie Winters). Cóż, naprawdę szkoda. Głos Sarry niejednemu nastoletniemu graczowi pałętał się w głowie. Oby tylko gra nie straciła na klimacie... Samej Glynnis pozostanie jej drugie zajęcie, czyli pisanie romansideł pod pseudonimem... Sarah McKerrigan.

Każdy, kto poluje na klucze do bety, ma kolejną okazję aby je zdobyć. Blizzard ogłosił bowiem konkurs na park tematyczny stworzony w klimacie jednej (mogą być też wszystkie naraz) z gier tej firmy. Więcej informacji tu, a zasady całej zabawy tutaj. Wszyscy miłośnicy rollercoasterów i budek z watą cukrową mają całkiem duże pole do popisu.

I znowu pojawiły się nowe tapetki. Bardzo fajne- trzeba dodać. Do już nie kiczowate, walentynkowe serducha, lecz konkretne, mroczne grafiki. Na jednej jest Raynor (naprawdę wolałem jego starą, rubaszną wersję), na drugiej Królowa Ostrzy walcząca z Zeratulem. Obie tapety znaleźć można w tym miejscu (przynajmniej wczoraj można było znaleźć, bo dzisiaj dziwnym trafem zniknęły; pewnie niedługo wrócą).

Czterdziesta dziewiąta odsłona Q&A przyniosła naprawdę sporo zmian. Najwięcej wśród Zergów, któych jednostki stały się mniej pastelowe i takie jakieś bardziej oślizgłe. Zresztą wejdźcie tutaj i przekonajcie się sami (potem klikajcie w linki w pierwszym poście).

Jeszcze parę ciekawostek by się znalazło, ale trzeba coś zostawić na inne Sześciokąciki, zatem kończąc zapraszam do obejrzenia pewnej, naprawdę ciekawie zrealizowanej, walki (wiem, że autor mógł się bardziej postarać, ale już za sam pomysł należą mu się brawa).

Brak komentarzy: