niedziela, 11 stycznia 2009

Sześciokącik StarCrafta

Wolny dzień, baza starych tekstów na wyczerpaniu, zatem czas najwyższy ruszyć z czymś nowym. W miarę możliwości, co niedzielę, będę tutaj wrzucał garść około-starcraftowych rzeczy. Newsy, filmiki, masa linków etc. Wszystko okraszone moim niewybrednym komentarzem. Sama nazwa tego kącika została zapożyczona z rubryki poświęconej StarCraftowi, która swego czasu istniała w Resecie (tym papierowym, oryginalnym). A dlaczego akurat StarCraft? Odpowiedź jest prosta: uwielbiam tą grę.

Na początek trochę, mniej lub bardziej aktualnych, informacji z blizzard.com. Przede wszystkim twórcy StarCrafta 2 dali nam możliwość wyboru szczepu Dark Templarów, jaki pojawi się w grze. Do wyboru są plemiona: Lenassa i Zer'atai. Ci pierwsi to starzy znajomi z pierwszego StarCrafta: mają zasłonięte twarze i warp blade (mnie osobiście bardziej przypadli do gustu niż nowe plemię). Zer'atai z kolei walczą czymś na kształt dwustronnej kosy, a ich zbroje/ciała "ozdabiają" kości zabitych Zergów (coś jak Predatorzy z czachami Alienów). Od wyboru graczy zależy to, których dokładnie Mrocznych Templariuszy ujrzymy w multi nowego StarCrafta. W trybie single prawdopodobnie pojawią się obie odmiany (przynajmniej w samym "Wings of Liberty"). Dla niezdecydowanych jest możliwość zagłosowanie na obie opcje. Głosujemy tutaj, a wyniki śledzimy tutaj. Całemu zamieszaniu towarzyszy fajny artwork, który aktualnie zdobi stronę główną Blizzarda. Dobra, starczy tych wieści z głównego obozu. Czas na deser.

W naszym kraju pojawi się komiks o StarCrafcie! Konkretnie będzie to "StarCraft: Frontline", czyli manga, w dodatku oryginalnie wydana przez Tokyopop. Należy zatem spodziewać się podobnej kaszanki, co "WarCraft: Sunwell Trilogy". Mam jednak nadzieję, że tak się nie stanie i do rąk czytelników trafi fajne czytadełko. Tak, czy inaczej, kupię na pewno, bo maniactwo zobowiązuje. Więcej informacji choćby tutaj.

I na koniec coś specjalnego. Rzecz, którą wczoraj znalazłem na youtube. Kojarzycie UEFA Champions League i jej "intro" puszczane w TV przed każdym meczem z tego cyklu? No to spójrzcie, że nie tylko piłką nożną można się konkretnie jarać. Przynajmniej nie w Korei Południowej...I to już wszystko na dzisiaj. Mam nadzieję, że się podobało i że "Sześciokącik StarCrafta" będzie się tutaj pojawiał regularnie (w zamierzeniu raz w tygodniu).

1 komentarz:

kmh pisze...

Oczywiście, że Lenassa!

A jakbyś chciał pogadać o koreańskiej lidze Starcrafta, to wiesz gdzie mnie znaleźć:)